Rusya Ticari Vize

Rusya ticari vizesi, Rusya’ya ticari amaçlı iş görüşmesi yapacak olan bireyler için verilir. Rusya ticari vize, en az 3 ay tek girişli en fazla bir yıllık çok girişli olarak talep edilebilir. Rusya’dan gelecek olan ticari davetiyenin Göçmenlik Bürosundan alınması gerekmektedir. 2016 yılında başlayan ticari vize uygulamasına yeni bir uygulama başlatılarak elektronik davetiye uygulaması başlamıştır. Normal Rusya Ticari davetiyelerinin aslı geldiğinde Hangi şehirdeki Konsolosluk ismi (İstanbul, Antalya, Trabzon) yazarsa fark etmeksizin bütün davetiyeler ile Rusya Ankara Büyükelçiliği’nden alınması mümkündü. Ancak davetiyelerin Beyaz Renkte Elektronik olması durumunda üzerinde hangi Konsolosluk birimi yazıyor ise oradan alınması zorunludur. Çünkü Elektronik davetiyelerde, Rusya Dış İşleri Bakanlığı tarafından davetiyelerin üzerinde yazan şehirdeki Konsolosluk birimine Teleks numarası gönderilmekte ve bu Teleks Numarası diğer şehirdeki Konsolosluk birimlerinin sisteminde gözükmektedir.

Rusya’dan ticari davetiye talebinde bulunacak olan başvuru sahiplerinin üç aylık Ticari Davetiyelerin 14 iş gününde bir yıllık davetiyelerin ortalama 25 iş gününde Göçmenlik Bürosundan sonuçlandığını bilmeleri gerekmektedir.

Rusya Ticari Vize Ücretleri 2019

Rusya ticari vize ücretleri, bu vizenin giriş sayısına göre tek giriş, iki giriş ve çok girişli olarak değişmektedir. Aynı zamanda ekspres vize işlemlerinde vize harçlarının 2 katı artacaklarını bilmeleri gerekir.

Rusya Vize Danışmanlığı

Ticari vize başvurusu için gerekli belgeler

  1. Vize Bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
  2. İki adet arka fon beyaz 3.5mmx4.5mm ebatında orijinal fotoğraf
  3. Ticari Davetiye (Göçmenlik Bürosundan alınmış ve orijinal olmalıdır.)

Rusya Ticari Vize Konusunda Neden Biz?

Firmamız, sizin adınıza ticari davetiye ile vize başvurusu yapmaya ve sonuçlanan başvuruyu teslim almaya yetkilidir. Ticari vize başvurusu için Konsolosluğa gidip yorulmanıza; zaman ve para harcamanıza gerek kalmaz.

Not: Rusya ticari vize türü tek girişli, iki girişli ve Multiple olarak alınmaktadır.