Rusya Teknik Vize


Rusya Teknik vizesi adı üzerinde Teknik işler için şahıslara sunulan bir vize türüdür. Bu vize türü çalışma hakkı kesinlikle vermez. Örneğin Bir mobilya mağazasının mantolama işinin olduğunu ve mantolama işi içinde 5 Teknik Personele ihtiyaç olduğunu düşünün. Mantolama işleri çok uzun sürmeyeceğinden bu kişilerin Çalışma Lisansı ve vizesi işlemlerinin uzun zaman alacağından bu teknik işleri yapacak olan kişilere Teknik vize verilir.

Rusya Teknik vize müracaatları diğer davetiyeli vize türlerinde olduğu gibi, Bu kişileri davet eden Rus firmalarının bulundukları göçmenlik Bürolarına başvurması sonucu Orjinal veya Elektronik Davetiye ile başvuruları gerçekleştirilip daha sonrasında Başvuru sahiplerinin Rusya Konsolosluk birimlerine müracaatları sonucunda alınır.

Rusya Teknik vizelerin 3 aylık davetiyelerde, göçmenlik şubelerinde sonuçlanma süresi ortalama 14 iş günüdür. 1 yıllık çok girişli yapılacak müracaatlarda davetiyenin ortalama sonuçlanma süresi 24 iş günü civarındadır.

Rusya Teknik vizesi, diğer vize türlerinde olduğu gibi ülkeye girişten en fazla 5. iş günü sonuna kadar, konakladıkları yerleri kendilerini davet eden firma veya kaldıkları evin sahipleri ile beraber bölgedeki en yakın Göçmenlik Bürolarına gidip Registrasyon işlemlerini mutlaka gerçekleştirmelidirler.

Rusya Vize Danışmanlığı

Rusya Teknik vize başvurusu için gerekli evraklar

1. Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
2. İki adet arka fon beyaz 3.5 mm x 4.5 mm ebatlarında orijinal fotoğraf
3. Teknik Davetiye (Göçmenlik Bürosundan alınmış ve orijinal olmalıdır.)

Firmamız siz yolcularımız adına Teknik Davetiye ile şahsen gelmeden başvuru yapmaya ve sonuçlanan başvuruyu teslim almaya yetkilidir.

Not: Bu vize türü tek girişli, iki girişli ve Multıple olarak alınmaktadır.