Rusya Özel Ziyaret Vizesi

​Rusya Özel Ziyaretçi vizeleri, Rus vatandaşı olan bir kişinin bağlı olduğu göçmenlik bürolarına yaptığı başvurunun sonucunda, almış olduğu orjinal veya elektronik davetiyenin Türkiye'deki Büyükelçilik veya Konsolosluk birimi dikkatine davet edilen ülke vatandaşına gönderilmesi ve bu davetiyeler alınmasıyla gerçekleşir.

Rusya'dan davetiye için yapılan başvurular ortalama olarak 14 iş gününde sonuçlanır. Ve bu davetiyeler de, davet edilen şahıslara gönderilmesi ile ortalama Normal işlem 4 iş günü Acil ekspres işlem 2 iş gününde sonuçlanır. Dolayısı ile ziyaret vizesi almak isteyen başvuru sahiplerinin vize işlemleri sonuçlanmadan Uçak bileti almaları kesinlikle tavsiye edilmez.

Rusya Ziyaret vizesi, tıpkı turistik vizede olduğu gibi ülkeye girişten 5 gün içerisinde ülkeyi ziyaret eden kişi, kaldığı rus vatandaşına en yakın Göçmenlik Bürosuna gidip Registrasyon işlemlerini gerçekleştirmesi mecburidir.

Özel ziyaret vizeleri genelde 3 aylık tek veya 2 girişli en fazla 6 ay tek veya 2 girişli olarak çıkan davetiyenin bitiş süresine göre verilmektedir. Vize işlemleri Normal 4 iş günü sürerken Ekspres işlem olması durumunda Konsolosluk birimine ödenecek vize harç ücretleri tam 2 kat fazla olacaktır.

Davetiye süreleri göçmenlik bürolarından çıktığı gün itibarı ile başlar ve 3 aylık vizelerde tam 90 gün sonrası sona ermektedir. Yani sonuç olarak davetiye başvuru sahibinin kendisine ulaştığında, başvuru sahibi vizeye 1 ay başvuru yapmamış olsa 3 aylık toplam sürenin 1 ayı sona ermiş olup vizesi 2 aylık olarak verilecektir.

Rusya Vize Danışmanlığı

Özel ziyaret vize başvurusu için gerekli evraklar

1. Vize Bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
2. İki adet arka fon beyaz 3.5 mm x 4.5 mm ebatlarında orijinal fotoğraf
3. Orjinal veya Elektronik Özel Ziyaret Davetiyesi (Göçmenlik Bürosundan alınmış ve orijinal olmalıdır.)

Firmamız siz yolcularımız adına PRIVATE ile şahsen gelmeden başvuru yapmaya ve sonuçlanan başvuruyu teslim almaya yetkilidir.