Rusya Öğrenci Vizesi


​Rusya Öğrenci Vizesi, Rusya'daki Üniversitelerin Dil Okulları bölümünde eğitim almak isteyen veya uzun süreli olarak yine bu Üniversitelerde Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen bireyler için Bu Üniversitelerin diğer vize türlerinde olduğu gibi Rusya'daki göçmenlik bürolarına müracaatları sonucunda çıkartılan davetiye ile alınan vize türüdür.

Rusya Öğrenci vizelerinde Dil Okullarına kısa süreli müracaat etmek isteyen öğrencilere toplam eğitim sürelerini kapsayacak şekilde tek girişli davetiye ve vize verilir. Uzun süreli Lisans veya Yüksek Lisans yapmak isteyen Öğrenci adayları, Okuldan kendilerine gönderilen davetiyelerin toplam süresi 3 ay gibi bir süre olsa dahi bu vizelerini Ülkeye girdikleri ilk haftadan itibaren, Öğrenim görecekleri Üniversiteler tarafından Göçmenlik Bürolarına başvurularak, görecekleri eğitim süresince oturuma çevirirler.

Rusya Öğrenci vizesi türünde oturum işlemleri başlamadan önce, pasaport asılları okul tarafından toplanıp, tüm öğrencilere pasaport yerine geçen resmi bir belge kendilerine teslim edilir. Bu pasaportlar göçmenlik dairesine oturum izni için toplanırken, Öğrenci adaylarının tamamı da bu haftalık süreçte Hastanelerden Full Check Up başvurusunda bulunurlar. Hastane raporunun sağlam çıkması ile beraber Okul yetkililerine bu belgeyi ibraz ederek artık pasaportlarında eğitim süreleri kadar oluşturulmuş Oturum izinleri ile pasaport asıllarını teslim alırlar.

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimine katılacak olan tüm Öğrenci adaylarının bu başvurularını Eğitimin başlama süresine en az 3 ay kala yapmaları tavsiye edilmektedir. Çünkü evrakların tamamının Rusçaya çevirisi, Noter Tasdik ve Apostil işlemlerinin yanında, okul davetiye sürelerinin en az 24 gün süreceklerini ve akabinde Ankara Rusya Büyükelçiliği veya diğer şehirlerdeki Konsolosluk birimlerinde 1 haftalık bir vize sürecinin olduğunu bilmeleri gerekecektir.

Rusya Vize Danışmanlığı

Öğrenci vize başvurusu için gerekli evraklar

1. Vize Bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği geçerliliği olan pasaport aslı
2. İki adet arka fon beyaz 3.5 mm x 4.5 mm ebatlarında orijinal fotoğraf
3. Öğrenci Davetiyesinin aslı (Göçmenlik Bürosundan alınmış ve orijinal olmalıdır.)

Firmamız siz yolcularımız adına STUDENT davetiyesi ile şahsen gelmeden başvuru yapmaya ve sonuçlanan başvuruyu teslim almaya yetkilidir.

Not: Bu vize türü tek girişli, olarak verilmektedir.