Rusya Çalışma Vizesi

Rusya Federasyonu, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik adı geçen 12 Mayıs 2010 tarihinde imzalanan Rusya Federasyonu Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma’nın yürürlüğünü kısmen durdurmaktadır.

Yürürlükteki Rusya mevzuatı uyarınca bu tarihten itibaren söz konusu vatandaşlar, Rusya Federasyonu diplomatik yada konsolosluk temsilciliklerinin birinde Rus vizesini almalıdırlar.

Rusya Çalışma vizesi, orijinal adı RABOTA NA PAYMU vize türüdür. Bu vize türü Tek Girişli olarak 3 veya 6 aylık olarak verilmektedir. Bu vizeyi alan yolcular Rusya’ya girişlerinden sonra Çalışma Süresince bulunacakları şehirlerde oturum iznine çevirme hakkına sahiptirler. En az 90 günlük tek olarak verilmektedir. RABOTA NA PAYMU vizesi almak isteyen yolcuların, Rusya’da çalışacakları firma üzerinden davetiyelerinin asıllarını getirtmeleri gerekmektedir. (Çalışma izninin göçmenlik Bürosu ‘’ Ovir ’den olması gerekmektedir) Başvuru yapmak için gelecek olan RABOTA NA PAYMU davetiyenin fotokopisi kesinlikle kabul edilmemektedir. Gelecek davetiyenin aslı Rusya Büyükelçiliği’ne ibraz edilmek zorundadır.

Rusya Vize Danışmanlığı

Çalışma vizesi başvurusu için gerekli evraklar

1. Vize Bitim tarihinden itibaren en az geçerliliği olan pasaport
2. İki adet arka fon beyaz orijinal fotoğraf
3. RABOTA NA PAYMU Davetiye (Göçmenlik Bürosundan alınmış ve orijinal olmalıdır.)

Firmamız siz yolcularımız adına RABOTA NA PAYMU ile şahsen gelmeden başvuru yapmaya ve sonuçlanan başvuruyu teslim almaya yetkilidir.

Not: Bu vize türü tek girişli olarak verilmektedir.