Rusya Çalışma Vizesi

Rusya Federasyonu, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik adı geçen 12 Mayıs 2010 tarihinde imzalanan Rusya Federasyonu Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma’nın yürürlüğünü kısmen durdurmaktadır.

Yürürlükteki Rusya mevzuatı uyarınca bu tarihten itibaren söz konusu vatandaşlar, Rusya Federasyonu diplomatik yada konsolosluk temsilciliklerinin birinde Rus vizesini almalıdırlar.

 

Rusya Çalışma vizesi, orijinal adı RABOTA NA PAYMU vize türüdür. Bu vize türü Tek Girişli olarak 3 veya 6 aylık olarak verilmektedir. Bu vizeyi alan yolcular Rusya’ya girişlerinden sonra Çalışma Süresince   bulunacakları şehirlerde oturum iznine çevirme hakkına sahiptirler. En az 90 günlük tek olarak verilmektedir. RABOTA NA PAYMU  vizesi almak  isteyen yolcuların, Rusya’da çalışacakları firma üzerinden  davetiyelerinin asıllarını   getirtmeleri gerekmektedir. ( Çalışma  izninin göçmenlik Bürosu ‘’ Ovir ’den olması gerekmektedir)  Başvuru yapmak için gelecek olan RABOTA NA PAYMU davetiyenin fotokopisi kesinlikle kabul edilmemektedir. Gelecek davetiyenin aslı Rusya Büyükelçiliği’ne ibraz edilmek zorundadır.

 

Rusya Vize Danışmanlığı

 

Çalışma vizesi başvurusu için gerekli evraklar

1. Vize Bitim tarihinden itibaren  en az geçerliliği olan pasaport
2. İki adet arka fon beyaz orijinal  fotoğraf
3. RABOTA NA PAYMU Davetiye ( Göçmenlik Bürosundan alınmış ve orijinal  olmalıdır. )

Firmamız siz yolcularımız adına RABOTA NA PAYMU  ile şahsen gelmeden başvuru yapmaya ve sonuçlanan başvuruyu teslim almaya yetkilidir.

Not: Bu vize türü tek girişli olarak verilmektedir.