Rusya'da vizesiz Dünya Kupası heyacanı!

Tüm dünyada merakla beklenen dünya kupası maçları başladı. Rusya bu turnuvaya ilk kez ev sahipliği yapıyor.

14 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek turnuva, yaz mevsimine denk geldiğinden dolayı futbolsever bunu fırsata çevirerek hem birbirinden zevkli maçları izleyebilir hem de yaz tatilini aradan çıkarabilirler. Bilindiği üzere Rusya'ya yapılacak seyahatlerde 2016 yılından beri vize talep ediliyor. Ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 14 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında oynanacak Dünya Kupası maçlarını izleye gelen taraftarlar için ülke girişlerini vizesiz yaptı. Meclis’ten geçen yasaya göre yurt dışından gelen taraftarlar, ülkeye vizesiz girebilecek.

Ülkeye girmek için taraftarların yanında FAN ID yani taraftar kimliği, pasaport ve maç biletiyle gelmesi yeterli. Rusya'da vizesiz dünya kupası için danışmanlarımızdan bilgi ve destek almak için bize 0312 419 09 22 numaralı hattan ulaşabilirsiniz ya da iletişim formumuzu doldurarak temsilcilerimizin sizinle irtibata geçmesini talep edebilirsiniz.

11 Farklı şehir, 12 stat

32 ülkenin katılacağı FIFA Dünya Kupası, 11 farklı şehir, 12 statta oynanacak. Bu 12 stattan 9'u baştan inşa edilirken, 3'ü de restorasyona girdi. Maçların oynanacağı şehirler ise; Kaliningrad, Kazan, Moskova, Nijniy Novgorod, Rostov-na-Donu, Sankt-Peterburg, Samara, Saransk, Soçi, Volgograd, ve Yekaterinburg'dur.

Kazan

Rusya'ya bağlı Tataristan'ın başkenti olan Kazan, tam bir kültür şehir. Sosyalizm Müzesi, Kul Şerif Camii, Tatar Mirasları Müzesi, Tatar Şehir Müzesi, Süyümbike Kulesi gibi yapıları ve müzeleriyle turistlerin ilgisini çekiyor. 2018 Dünya Kupası maçlarının oynanacağı statlardan biri olan Kazan Arena'da çalışmalar süratle devam ediyor. Şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan Kazan Arena'ya 5-6 numaralı tramvay hattıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ruslar, Türkiye'nin Dünya Kupası'nda olmamasına üzüldüler

FIFA Dünya Kupası'nı Rusya'da takip eden birçok taraftar, şampiyonluk adaylarını DHA'ya açıkladı. Rus taraftarlar ise Türkiye'nin kupada olmamasına üzüldüklerini ifade ettiler.

Sambacılar şampiyonluk peşinde

Brezilya, kupada İsviçre, Kosta Rika ve Sırbistan ile E Grubu'nda mücadele edecek. Turnuvaya elemelerden lider olarak gelen "Sambacılar", tüm Dünya Kupası organizasyonlarında yer alan tek takım unvanına sahip. Dünya Kupası tarihinde 104 maça çıkan Brezilya, bu karşılaşmalarda 70 galibiyet, 17 mağlubiyet aldı.